Mateřská škola Libušín
Mateřská škola Libušín,Na Kopečku

Cena stravování

děti do 6 let

• přesnídávka 10 Kč, oběd 28 Kč, svačina 10 Kč (celodenní stravování 48 Kč).

děti starší 6 let

• přesnídávka 12 Kč, oběd 29 Kč, svačina 11 Kč (celodenní stravování 52 Kč).

Odhlašování stravování:

formou SMS zprávy na telefoním čísle třídy

• Ježečci     702 510 239
  • Sluníčka   723 562 192
  • Broučci    777 501 041
  • Štěňátka   730 687 541

Zdravá školní jídelna

Naše škola je přihlášena do projektu Zdravá školní jídelna.

Cílem projektu je prostřednictvím 10 kritérií dokázat, že školní stravování je možné neustále zlepšovat a docílit tak toho, aby děti dostávaly nutričně hodnotnou, vyváženou a pestrou stravu, která dobře vypadá i chutná.

Úspěch projektu je postaven na fungování třech základních pilířů:

Vzdělaný personál

Personál školní jídelny má dobré znalosti o správné výživě člověka, zejména dětí, umí plánovat pestrý jídelní lístek, umí vařit chutné pokrmy z čerstvých surovin, jídla dochucuje s ohledem na dětského strávníka, zná a plní platnou legislativ.

Informovaný strávník

Strávník se o správné výživě dozvídá vhodným způsobem v rámci výuky, výzdoby jídelny a školy a v rámci praktických činností či mimoškolních aktivit. Strávník je tak veden ke správné volbě a skladbě potravin a pokrmů.

Motivující pedagog a vedení školy

Pedagog podporuje správné stravovací návyky, jde příkladem. Vedení školy podporuje snahy školní jídelny a zároveň propojuje spolupráci školní jídelny a pedagogů.

Kritéria ZŠJ

Více informací k projektu na webu http://www.zdravaskolnijidelna.cz/

Zdravý talířek

Ráno je v každé třídě "ovocný talířek".  Novinkou v letošním školním roce je zpestření jídelníčku zdravými surovinami, které jsou málo používané. Děti budou moci ochutnat například jáhly, špaldu, pšeničký bulgur, tofu, kuskus a další. Paní kuchařky nám vyhledaly chutné recepty pro děti.

Pitný režim

Během dne se mohou děti kdykoliv napít. Podáváme ovocné čaje, džusy a vodu. Na zahradě je k dispozici pítko.

dnes, sobota 20. 4. 2024
neděle 21. 4. polojasno 7/-3 °C
pondělí 22. 4. zataženo 8/-2 °C
úterý 23. 4. slabý déšť 10/0 °C

Svátek má Marcela

Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.

O svaté Anselmeně semeno do země.